Developing the future

Ferio Wawer Warszawa

RE project development rozpoczyna komercjalizację Centrum Handlowo-Usługowego Ferio Wawer. Obiekt powstanie na terenie dzielnicy Wawer w Warszawie Międzylesiu, u zbiegu ulic Szpotańskiego i Żegańskiej. W listopadzie 2012 uprawomocnił się plan miejscowy zezwalający na realizację inwestycji handlowej.


Projekt przewiduje rewitalizację znajdujących się na byłych terenach zakładów ZWAR zabytkowych hal fabrycznych. W ramach realizowanej inwestycji, obejmującej 22 tys. mkw., w tym 12,5 tys. mkw. powierzchni najmu, inwestor przewiduje powstanie m.in. punktów handlowo-usługowych, gastronomicznych oraz marketu spożywczego. Ze względu na lokalizację projektu w centrum administracyjnym dzielnicy Wawer, inwestor zamierza, wkomponować funkcje społeczno-integracyjne dla dzieci i młodzieży.

RE Project development żywi nadzieję, iż budowa Rodzinnego Centrum Handlowego Ferio Wawer przywróci dzielnicy część dziedzictwa kulturowego, tworząc jednocześnie nowoczesną przestrzeń handlowo-usługową dla mieszkańców dzielnicy.

RE Project development jest firmą z branży nieruchomości, działającą w Austrii oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Główna siedziba firmy znajduje się w Wiedniu. Spółka działa na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Na liście zrealizowanych projektów ma w Polsce takie obiekty handlowe jak Ferio Gaj we Wrocławiu oraz centra Ferio w Puławach, Legnicy i Koninie.

Warszawa